بزرگداشت هفته دفاع مقدس

۰۶ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۰ کد : ۳۳۵۰ اخبار دانشگاه
به مناسبت هفته دفاع مقدس و پاسداشت ارزش های آن با حضور مسئولین مراسمی در محوطه دانشگاه برگزار شد .

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولین دانشگاه و بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و پیشکسوتان دفاع مقدس استان البرز با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، بر قدردانی از رشادت‌ها و از خودگذشتگی های شهدا، آزادگان و ایثارگران تاکید کرد.

   وی با اشاره به اینکه سخن گفتن از بزرگواری رزمندگان و جانفشانی شهدا و ایثارگران کار دشواری است تصریح کرد: برای کسانی که در معرکه جنگ نبوده اند، توصیف دلاوری های میدان رزم با دشمن، تحمل مصائب آزادگان و به تصویرکشیدن از خودگذشتگی شهدا به آسانی قابل درک و تصور نیست.

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2020/1600669552-11.jpg

        دکتر برهانی فر با ذکر گوشه هایی از خاطرات خود در دوران باشکوه دفاع مقدس، ابراز امیدواری کرد با ادامه راه شهدای گرانقدر، انقلاب اسلامی ایران با سلامت و سربلندی به صاحب اصلی خود حضرت ولیعصر(عج) تقدیم شود.

   در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین داود خوشباور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز نیز با بیان این موضوع که پس از هشت سال دفاع مقدس، ذره ای از خاک ارزشمند کشورمان به دست دشمنان نیفتاد، این امر را پیروزی ارزشمندی توصیف کرد که به خاطر آن بایستی شاکر باشیم.

   وی ایمان و اعتقاد راسخ به خداوند، اخلاص در عمل، تأسی از امام شهید حضرت امام حسین(ع)، امید و انتظار و یاری طلبی از حضرت ولیعصر(ع) و در آخر ولایتمداری را از شاخصه های مهم این موفقیت دانست که در وصایای شهدای گرانقدر نیز به کرات به آنها اشاره شده است.

  حجت الاسلام خوشباور تصریح کرد: در کنار تمامی حماسه های صورت گرفته در صحنه های باشکوه دفاع مقدس، بایستی به حضور بانوان، جهادگران و سنگرسازان بی سنگر، نیروهای درمانی و کار خدمات پزشکی و روحانیون به عنوان اقشار تاثیرگذاری اشاره کرد که شاید کمتر از آنها یاد شده است.

         همچنین در این مراسم سردار دکتر محمدی فر مسئول پژوهشکده امام سجاد(ع) دانشگاه امام حسین(ع) به عنوان سخنران به توصیف گوشه ای از وقایع تاریخی دفاع مقدس پرداخت.

    وی با اشاره به پاره ای از اتفاقات و رویدادهای کشور عراق در روی کار آمدن صدام و قدرت گرفتن حزب بعث در این کشور، به تشریح استراتژی های و دسیسه های دشمنان انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت: در حالی که کشورمان هنوز درگیر ساماندهی شرایط داخلی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و مقابله با منافقان و گروهک های سرسپرده در داخل بود؛ عراق همزمان به پنج استان ایران حمله کرد.

     محمدی فر با بیان پاره ای از تصمیمات راهبردی جنگی در سپاه در آن روزها، سخنرانی حضرت امام(ره) را به عنوان یک استراتژی مقتدر در برابر دشمن عنوان نمود و گفت: این امر نشاندهنده جلوه ای از شخصیت روحانی و معنوی امام راحل بود که همزمان با قدرت رهبری معنوی، یک استراتژیست به تمام معنا نیز بود.

    سردار محمدی فر در بخش دیگری از سخنان خود به بیان برکاتی که از حضور ولایت فقیه در جمهوری اسلامی ایران ناشی می شود به ذکر بیان عجز و ناتوانی دشمنان در رویارویی با یک حکومت جدید با دیپلماسی نامتعارف و خاص خود در جهان را تشریح کرد.

در این مراسم ضمن تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دانشگاه و تنی چند از استادان پیشکسوت دفاع مقدس، مزار شهدای گمنام دانشگاه غبارروبی و گلباران شد.

گزارش تصویری:

 

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2020/1600671680-19.jpg

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2020/1600669886-13.jpg

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2020/1600669908-14.jpg

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2020/1600669940-16.jpg

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2020/1600669955-17.jpg

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2020/1600669969-18.jpg