نشست هم اندیشی مهندسی فرهنگی عفاف و حجاب

نشست هم اندیشی مهندسی فرهنگی عفاف و حجاب( فرصت ها، تهدید ها و راهکارها) با حضور روسای دانشکده ها

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۶ کد : ۲۷۱۸ اخبار دانشگاه
نشست هم اندیشی مهندسی فرهنگی عفاف و حجاب( فرصت ها، تهدید ها و راهکارها) با حضور روسای دانشکده ها در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی شهریور ماه برگزار شد.

 

نشست هم اندیشی مهندسی فرهنگی عفاف و حجاب( فرصت ها، تهدید ها و راهکارها) با حضور روسای دانشکده ها در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی شهریور ماه برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم اکبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سخنانی ضمن تبیین اهمیت و جایگاه عفاف و حجاب در سطح جامعه به ویژه محیط دانشگاهی بر لزوم هم اندیشی همه اساتید و فرهیختگان دانشگاهی تاکید کرد و افزود به منظور نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در سطح دانشگاه باید از تمام ظرفیت های موجود به عنوان فرصت استفاده نمود تا تهدید های این عرصه تبدیل به فرصت دیگری شود.

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2019/1563957330-6.jpg http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2019/1563957369-7.jpg

 

    در این جلسه روسای دانشکده ها  نیز ضمن ابراز دیدگاه های خود در مقوله عفاف و حجاب،  مهمترین فرصت ها و راهکارهای حوزه عفاف و حجاب دانشگاه را جهت مطالعه ، برنامه ریزی و اجرا  و آسیب شناسی تهدید های این عرصه اعلام داشتند.

      از مهمترین این فرصت های مطرح شده وجود ظرفیت غنی هیات علمی، بسیج اساتید، دانشجویی و کارکنان، ظرفیت اندیشکده زنان و خانواده،  پویایی کانون عفاف و حجاب،  فعالیت نشریات دانشجویی در حوزه عفاف و حجاب، وجود نیروهای متعهد حراست،  فعالیت کانون همیاران فرهنگی در سطح دانشکده ها، حضور علمای دینی  در کسوت مدرس و کارشناس، وجود مسجد باشکوه، مزار شهدای گمنام، فضاهای آموزشی، علمی و فرهنگی  و فعالیت کانون قرآن و عترت، کتابخانه، سایت های پژوهشی، علمی و فرهنگی اشاره کرد.