گرامیداشت میلاد با سعادت ثامن الحجج امام رضا (ع)

۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۹ کد : ۲۶۵۷ اخبار دانشگاه
جشن میلاد باسعادت ثامن الحجج حضرت رضا(ع) با حضور جمعی از مسئولین، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سالن شهید باهنر این دانشگاه مورخ۹۸/۴/۲۳ برگزار شد.

 

     جشن میلاد باسعادت ثامن الحجج حضرت رضا(ع) با حضور جمعی از مسئولین، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سالن شهید باهنر این دانشگاه   مورخ 98/4/23 برگزار شد.

در این مراسم معنوی  حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم اکبری معاون دانشجویی و فرهنگی ضمن تبریک میلاد باسعادت این امام گرانقدر به تشریح مهمترین و سخت ترین دوره های زندگی انسان از دیدگاه حضرت رضا(ع) پرداخت.

    وی با قرائت حدیثی از امام رضا(ع)، سخت ترین دوره های زندگی انسان را سه دوره نامید تولد ، مرگ و روز مبعوث شدن که در آن روز درون و برون همه انسان ها آشکار می شود و هیچ کس نمی تواند چیزی را پنهان کند و لذا روز بسیار سختی خواهد بود.

 

http://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2019/1563162537-index1.jpghttp://www.kiau.ac.ir/images/www/fa/news/editor/2019/1563162564-index2.jpg

    وی ادامه داد: در دین اسلام دو نوع تولد داریم یکی تولد فیزیکی و دیگری تولد معنوی و انسانی؛ و اینجاست که برخی انسان ها متولد می شوند اما تولد معنوی،  روحی و انسانی حتی تا پایان زندگی برایشان اتفاق نمی افتد.

     

   دکتر اکبری در پایان ضمن آرزوی تاثر از زندگی ائمه اطهار و امام رضا(ع) تصریح کرد: اگر انسان ها در دنیا رسیدگی های اخلاقی، عرفانی و انسانی شان در کمال دقت و تربیت اتفاق بیفتد، خروجی آن ، درخشان بوده و مرحله سخت زندگی که همان مرگ است، به تعبیر امام صادق(ع) برای مومن بسان بوییدن گلی خواهدبود که او را به خواب ابدی فرو می برد.

   از دیگر برنامه های معنوی در این مراسم مدیحه سرایی و پخش کلیپ بود و در پایان مراسم نیز به تعدادی از حاضرین به قید قرعه جوایزی تعلق گرفت.